Her üç ayda bir düzenlediğimiz ve bu dönem 6. sını gerçekleştirdiğimiz Jam session & Worshop etkinliğimizi bu Şubat ayında hayata geçirdik.
Yaklaşık 50 öğrencimizin katıldığı bu etkinlikte, öğrencilerimiz kendi gruplarıyla ve diğerleriyle beraber çaldılar. Günün repertuarını önceden belirlenmiş şarkılar ve doğaçlamalar oluşturdu. Öğrencilerimiz, Rock Akademi eğitmenlerimizle de aynı sahneyi paylaşarak önemli bir deneyim elde ettiler. Üç ay gibi kısa aralıklarla düzenlediğimiz bu etkinlikler ile dönem boyunca öğrencilerimize sahne imkanı sağlıyoruz. Bu sayede o dönem için öğrenilen konuların ne kadarının içselleştirildiği ve uygulandığını görülüyor ve sonraki dönemlerde öğrencilerin eksik yönlerini, neleri öğrenmeleri gerektiğini değerlendiriyor ve ders programlarını güncelliyoruz.
Yaklaşık üç saat süren 6.etkinliğimizin son bölümünü ise soru-cevap kısmına ayırdık. Bu kısımda, ses aralıklarının soloda kullanımı, ton dışı çalma, kromatik sesler kullanarak solo oluşturma, ritmik solo çalma gibi konulara yer verdik.
Günün sonunda yine elde edilen tüm gelirler sokak hayvanları için kullanıldı. Etkinliğimizde misafir müzisyenleri de ağırladıktan sonra bir sonraki için hazırlanmaya başladık.