ROCK AKADEMİ VE GİTAR

Rock Akademi, hangi yaşta ve hangi seviyede olduğuna bakmaksızın, gitar çalmak isteyenlere doğru yöntemlerle eğitim fırsatı sunmayı amaçlamış bir kurumdur. Eğitimler; güvenilir, eğlenceli, sürdürülebilir ve sistematik ilerleyen bir programla verilir. Aynı görüşe sahip müzisyenleri tanıştırmak ve beraber çalmalarını sağlamak da amaçlarımızdan bir diğeridir. Türkiye’de bugüne kadar gitar öğrenme sisteminin, bireysel eğitim veren eğitmenlerle ya da müzik merkezleriyle ilerlemesi, kurumsal bir yapının olmaması ve İngiltere, Amerika gibi bu kategoride en iyi işler çıkartan ülkelerde yapıldığı gibi her yerde kabul görmüş doğru bir eğitim sistemi üzerine oturtulamaması, gitar öğrenmek isteyenler için her zaman bir sorun olmuştur. Eski metotların kullanımı, amaca yönelik bir ilerleyişin olmaması, derslerin tek bir plana ve eğitmene göre ilerlemesi, eğitim alan kişilerin temel şikayetlerindendir.

Rock Akademi Gitar Dersleri Nasıl Uygulanır?

Rock Akademi olarak; İngiltere ve ABD’de kabul görmüş eğitim sistemi ile Rock, Metal ve Blues gitar dersleri vermekteyiz. Eğitim alan öğrencilerimize; teknik, armoni ve teori konularını doğru bloklar halinde öğretiyoruz. Öğrencilerimiz sadece gitar kursu almanın yanı sıra kendi gibi enstrüman çalan diğer öğrencilerle tanışma fırsatı yakalıyor ve beraber çalarak öğrendiklerini pratik ediyor. Belirli aralıklarla düzenlediğimiz Workshop ve etkinliklerde ise farklı müzisyenlerin tarzlarını ve tekniklerini öğreniyorlar. Bu doğrultuda eğitmenlerimizi, iyi bir müzisyen olmalarının yanı sıra bizim için daha önemli olan özelliklere sahip müzisyenler arasından seçtik. Eğitmenlerimiz; doğru eğitimin önemini bilen, iletişimi kuvvetli, öğrenciyle diyalog kurabilen ve gitar çalma becerilerini umursayarak gelişimini takip eden profesyonellerdir. Rock Akademi bir kurum olmakla birlikte, aynı zamanda kolektif çalışan bir ekiptir. Rock, Metal ve Blues müzik türlerini seven ve enstrüman öğrenen herkesin bir değer kattığı, paylaştığı ve birlikte öğrendiği bir oluşumdur. Rock Akademi’de, yeni başlayanlara, ilerlemek isteyenlere ya da profesyonellik yolunda olanlara yönelik Rock, Blues ve Metal dersleri, seviyelerine uygun kişiselleştirilmiş paketler halinde verilmektedir.

Sen de bize katıl!

ROCK AKADEMİ, Rock, Metal ve Blues müzik türlerini seven, enstrüman öğrenen veya öğreten herkesin birlikte değer kattığı, paylaştığı ve öğrendiği bir oluşumdur.

TANIŞALIM