GİTAR EĞİTMENLERİ

Rock Akademi gitar eğitmenleri; öncelikle öğrencinin gitar bilgisini, tecrübesini, öğrenme ve çalma becerisini dikkatle gözlemler. Öğrencinin amacını ve isteklerini göz önüne alarak hangi ders paketinin çalışmaya başlamak için en uygun olduğunu belirler. Gitar çalmaya yeni başlayacak olan öğrencilere temel gitar eğitimini, gitar çalabilen ancak kendini Rock, Blues veya Metal müzikte ilerletmek isteyen öğrencilere ise seviyesine en uygun olan paketi önerir. Gitar eğitmenlerimiz; gitar öğrenme sürecindeki öğrencinin, bulunduğu seviyeye bağlı olarak geçeceği tüm aşamaları deneyimleriyle önceden bilir. Programların uygulanması sırasında, öğrencinin nerede desteğe ihtiyaç duyacağı, nerede çok tekrar gerekeceği ya da hangi konuların hızlı geçileceği, öğrencilerle kurulan doğru diyalog ve dikkatli takiple eğitmenlerimiz tarafından öngörülür. Bu analizler eşliğinde, öğrenciye özel yapılan programlama sayesinde öğrencinin daha motive olmasını ve gitar öğrenme sürecini eğlenerek geçirmesini sağlarlar. Rock Akademi gitar eğitmenleri; iyi birer müzisyen ve başarılı profesyoneller olmalarının yanı sıra, değer verdiğimiz daha başka özelliklere de sahiptirler. Bizim için önemli olan; doğru eğitimin önemini bilen, öğrenciyle diyalog kurabilen, empati yeteneği gelişmiş, öğrencilerinin gitar öğrenme ve çalma becerilerini umursayan ve gelişmelerini dikkatle takip eden profesyonel gitar eğitmenleri ile çalışmak esastır.

Rock Akademi’nin deneyimleri gitar eğitmenleri, gitar öğrenme yolculuğunuzda her zaman yanınızda…

CAN GÜMÜŞ

Elektro Gitar / Akustik Gitar Eğitmeni

Gitar çalmaya özel ders alarak başladı. 2001 yılında ABD California’ya yerleşti ve Hollywood Musicians Institute – Guitar Institute of Technology (G.I.T) bölümüne girmeye hak kazandı. Bu eğitim sürecinde Keith Wyatt, Jennifer Batten, Paul Gilbert, Carl Verheeyen, Scott Henderson gibi isimlerden eğitim aldı ve karşılıklı çalma fırsatı yakaladı. Eğitimini tamamladıktan sonra ABD’de çeşitli müzisyen ve gruplarla çalışmalarına devam etti ve turnelere katıldı. Drome Sound, New Music, Burnt Hills Music gibi önemli müzik okullarında gitar dersleri verdi. 2006 yılında Türkiye’ye döndü ve 2010 senesine kadar çalışmalarına İstanbul’da sürdürdü. Bu süreçte Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanat Fakültesini bitirdi. 2006 ve 2007 yıllarında Sabancı Üniversitesi’nde (Muzikus) gitar eğitimleri vermeye devam etti. 2010 yılında Brezilya’ya yerleşti. Bu esnada Porto Alegre şehrinde bulunan UFRGS – Universidade Federal do Rio Grande do Sul’da perküsyon eğitimleri aldı ve akademinin perküsyon grubuna katıldı. Eş zamanlı olarak yine Porto Alegre’de bulunan Escola da Música adlı müzik okulunda elektro gitar eğitimleri verdi. Bu sürede Brezilya’da çeşitli yerel müzisyen ve gruplarla çalıştıktan sonra 2014 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

SAMİ YILMAZ

Gitar Eğitmeni / Organizatör

Gitar çalmaya lise yıllarında başladı. Üniversitede çeşitli amatör müzik grupları ile Taksim ve civarındaki barlarda gitarist olarak sahne almaya başladı ve halen devam ediyor. Blues müzik seviyor, dinliyor ve icra ediyor. Özellikle Robben Ford, Scott Henderson, Stevie Ray Vaughan gibi gitaristlerin temsil ettiği Modern Blues‘ a ilgi duyuyor. Gitar çalmaya başladığı günden bu yana, gitar eğitimi hakkında yurt dışında çıkan dergileri, kitapları, diğer yayınları ve eğitim metotlarını inceleme ve analiz etme şansı buldu. Rock Akademi’nin tüm içerik, organizasyon ve etkinliklerinden sorumlu. Rock Akademi’nin bugüne kadar yapılan Workshopların tüm içeriklerinin hazırlanması ve aynı zamanda Rock Akademi tarafından düzenlenen Jam Session serileri, Sami Yılmaz tarafından organize edilmektedir.

ONUR ŞENGÜL

Bas Gitar Eğitmeni / Ensemble Eğitmeni

Bas Gitar çalmaya 1996 yılında başladı. Sahnelere ilk adımını, 1999 yılında Yavuz Çetin ile birlikte attı. TRT Radyo’da çalıştı, ayrıca çeşitli televizyon kanalları ve tiyatro oyunları için müzikler hazırladı. Overkill, Anathema, New Model Army gibi grupların sahne teknisyenliğini yaptı. Yurt içinde ve yurt dışında, bir çok profesyonel isim ve grupla birlikte 1000’in üzerinde konser verdi. Bir çok kurum ve marka ile sponsorluk anlaşmaları imzaladı. 2005 yılında Hayko Cepkin ile Kral TV tarafından “En İyi Rock” dalında ödül aldı. Uzun yıllar ders verip öğrenciler yetiştiren Onur Şengül, bir çok albüm kayıtlarında grup lideri olarak bulundu. 2014 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı.

Sen de bize katıl!

ROCK AKADEMİ, Rock, Metal ve Blues müzik türlerini seven, enstrüman öğrenen veya öğreten herkesin birlikte değer kattığı, paylaştığı ve öğrendiği bir oluşumdur.

TANIŞALIM