blues gitar dersleri logo

BLUES GİTAR DERSLERİ

Blues gitar dersleri; Blues müzik tarzına ilgi duyan ve bu tarzda kendini geliştirmek isteyenler için hazırlanmış paketlerden oluşur.

Blues müziği, bilindiği gibi Rock ve Metal müziğinin temellerindendir. Teorisi ve Blues’da kullanılan teknikler basit gibi görünse de, Jimi Hendrix ‘in de dediği gibi ‘Çalması kolay ancak hissetmesi zor’ bir müziktir. Blues müzikte önemli olan, tüm öğrenilenler ile kendi tarzını yakalayabilmek ve hissedilenleri gitar ile ifade edebilmektir. Blues eğitim paketleri hazırlanırken de, bu felsefe temel alınmıştır.

Blues gitar dersleri eğitimi 3 farklı seviyede tamamlanır.

Blues 1 paketi; gitar teknikleri temel düzeyde olan, Akustik ya da Elektrik Blues sevenler için hazırlanan bir giriş düzeyi paketidir. Bu aşamada temel Blues müzik teorisi, solo ve ritim türleri üzerinde durulur . BB King’ den Jimi Hendrix’e, Eric Clapton’dan Stevie Ray Vaughan’a kadar uzayan ve günümüz modern Blues müziğini de kapsayan örnekler üzerinde çalışılır. Katılımcının öğrendikleri ile beraber kendi müziğini yapması teşvik edilir, doğaçlama çalışmalı yapılır ve diğer gitaristler ile çalmasına olanak sağlanır.

Blues 2′ de ise; Blues 1 den öğrenilenler geliştirilir. Daha ileri teknikler üzerinde çalışılır ve bunların şarkı içerisinde kullanılması sağlanır.

Blues 3 paketinin amacı ise; önceki paketlerde öğrenilenleri profesyonellik seviyesine taşımaktır.

blues gitar dersleri logo

BLUES 1 PAKETİ

Yeni başlayanlar için

İLGİLENİYORUM
blues gitar dersleri logo

BLUES 2 PAKETİ

İlerlemek isteyenlere

İLGİLENİYORUM
blues gitar dersleri logo

BLUES 3 PAKETİ

Profesyonellik yolu

İLGİLENİYORUM

Spotify’da @rockakademi‘yi takip et!

Listelerimizde, Rock, Blues ve Metal tarzlarının en iyi örneklerini bulacaksın.

ÖĞRENCİ VİDEOLARI